Strojenie dźwiękiem kamertonów

Sesja strojenia kamertonami (muzykoterapia komórkowa) przywraca zdrowie psychiczne i fizyczne poprzez użycie odpowiednio dobranych kamertonów  do chorych narządów, schorzeń (witalny dźwięk dociera  do przyczyny choroby i natychmiast zmniejsza jej symptomy ).  Stosowana profilaktycznie (terapia naturalna) utrzymuje w zdrowiu cały organizm, usuwa napięcia, dostarcza energii, wycisza umysł i dociera w głąb duszy przynosząc ukojenie, spokój i poczucie wewnętrznej radości.

 Kamertony lecznicze emitują naturalną falę w skali pitagorejskiej (Pitagoras jako pierwszy ustalił skalę muzyczną), która dostraja narządy wewnętrzne do częstotliwości  balansu, zdrowia. Kiedy uaktywniamy kamertony produkujemy czyste interwały muzyczne oparte na dokładnych matematycznych proporcjach. Słuchając tych dźwięków tworzymy archetypowy rezonans kończący się fizycznym i psychicznym zjednoczeniem naszego umysłu, ciała i ducha. Ma to miejsce na poziomie fizycznym w granicach ucha wewnętrznego, dzięki pobudzeniu ślimaka i przewodów biorących udział w słyszeniu ale i nie tylko. Wibracje przenikają bezpośrednio całe ciało, poza zmysłem słuchu czyli działamy komleksowo .  Ciało stopniowo samo dostosowuje się do dźwięków, dostraja się  do poprawnego tonu. Fala dźwiękowa dociera do komórek a te się odnawiają , regenerują, podnosza swoja odporność, odżywiają. Nasz system nerwowy dostraja się do tonacji w podobny sposób jak stroi się skrzypce, fortepian itp.  Zdrowe komórki wzmacniają się a chore wracają do  równowagi. Dzięki dźwiękom umysł uwalnia się od wszelkiego rodzaju ograniczeń, wycisza się, uspokaja, zmienia się myślenie. Już po pierwszym przejściu fali dźwiękowej przez organizm (silny impuls dla mózgu) często jest zauważalna eliminacja bólu różnego pochodzenia, dobre samopoczucie, pełna relaksacja, uczucie szczęścia, odzyskanie nadzieji czy przywrócenie chęci życia. W umyśle powstaje nowa konstrukcja, nowy program tworzący właściwą myśl, która wspiera proces zdrowienia, samoleczenia.

Muzykoterapia  komórkowa, inaczej mówiąc dźwiękoterapia, oddziałuje na człowieka trójfazowo; Ciało – Umysł – Duch, różniąc się od muzykoterapii tradycyjnej tym, iż podstawą tej drugiej bywa często sam umysł, czyli sygnał dźwiękowy odbierany poprzez bodźce zewnętrzne – głównie słuch, czyli ucho ludzkie, który wszakże dociera na swej drodze do sfery Ciała i Ducha, jednak nie bezpośrednią drogą, co powoduje znaczne osłabienie fali. Potrzebujemy więc czystej, naturalnej, nieprzetworzonej wibracji płynącej bezpośrednio z instrumentu, którego niczym niezakłócona częstotliwość dociera w swej długości fali prosto do komórek ciała i jego narządów.
RODZAJE ZABIEGÓW:
* zabiegi relaksacyjne i rozluźniające
* regeneracja kręgosłupa i stawów
* zabiegi łagodzące bóle różnego pochodzenia
* zabiegi dla urody, redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu, wzmocnienie włosów, usuwanie zmarszczek, tzw sesja WELLNESS….)
* zabiegi  akupresury wibracyjnej meridianowej
* zabiegi przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne, oczyszczające
* zabieg dostrajania poszczególnych organów do zdrowia i harmonii
* oczyszczanie i regulacja czakr (ośrodków energetycznych w organizmie)
*  zabiegi odmładzające (anty -age, sesja WELLNESS)
* zabiegi ukierunkowane na zmianę w doświadczaniu, wyjście z tzw. koła doświadczania”, nieprzychylnych okoliczności, zmieniające, transformujace karmę
* zabiegi wzmacniające rozwój osobisty (strojenie planetarne)
Każda sesja (średni czas trwania sesji  to 60 minut), może zawierać różne elementy z poszczególnych zabiegów w zależności od potrzeb osoby.

Kamertony lecznicze wykorzystywane w sesjach strojenia (spotkania indywidualne i grupowe) w Studio Teraz zawierają najwyższej jakości aluminium (nie powoduje reakcji alergicznych i jest bezpieczne w użyciu), magnez i inne zastrzeżone minerały i wyrózniają się opatentowanym kształtem, posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty. Polecane są jako najlepsze od blisko 15 lat.
W dostrajaniu ciała wykorzystujemy :
Zestaw 2 częstotliwości : C – 256 Hz i G – 384Hz, odpowiada za relaksację, zmianę stanu świadomości, poruszenie mięśni bez wysiłku ciała, zrównoważenie energii, pełną harmonię, spokój i wyciszenie. Służy odżywieniu tkanek, wywołuje wzrost hemoglobiny, nasyca krew tlenem, obniża ciśnienie, stabilizuje krążenie, ma wpływ na ustanie kaszlu, kataru. Pod wpływem tych częstotliwości mogą unormować się cykle menstruacyjne, zredukować objawy menopauzy itp. Punktowe zastosowanie tego interwału przynosi ulgę w bólu czy chorobie mięśni. Polecany jest ten zestaw szczególnie osobom z zaburzeniami psychiki, umysłu , z zakłóconą koncentracją, brakiem skupienia lub pod działaniem silnego stresu. Wspaniałe efekty przynosi jego zastosowanie u dzieci z autyzmem, Downem, w przypadkach ADHD, nerwicach, depresjach, stanach lekowych, schizofrenii, pracy z nałogami, wszystkich chorobach psychicznych, a także w chorobie Alzheimera czy SM (stwardnieniu rozsianym), itp.
Kamertony te wpływaja harmonizująco na otoczenie, w którym pprzebywamy, na wodę, itp.

Zestaw 3 częstotliwości OT Oktawa: OT – 128 Hz, OT – 64 Hz, OT – 32 Hz

Stroikami OT możemy działać na około 250 różnych schorzeń używając punktów tradycyjnej akupunktury (technika meridianowa) i akupresury (technika akupresury wibracyjnej), jednak działanie ich jest znacznie szybsze niż praca igieł czy rąk ludzkich, bowiem tutaj płynie silna fala dźwiękowa w natychmiastowy sposób przerywająca blokady w organizmie . Dzięki kamertonom OT pojawia się głęboki odpoczynek i spokój, odpręża się całe ciało, znikają napięcia mięśni, ból, poprawia się kondycja psychiki. Kamerton OT 32 Hz, który „współpracuje” ze skórą i włosami, by pobudzić je do działania (wzrost, zageszczenie), a także wykorzystywany jest w oziębłości seksualnej . Kamertonu OT 64 Hz używa się także punktowo, w celu relaksacji i odpoczynku, ale dodatkowo działa na układ kostny. OT 64 współbrzmi z kośćmi, wspomaga kościec, jest więc szczególnie polecany w dolegliwościach kostnych, urazach czy złamaniach. Działa bardzo silnie na niższe kręgi lędźwiowe, kość krzyżową i guziczną. Jego siła wibracji rozluźnia wiązadła krzyżowe, jak również poprzez pobudzenie zwojów nerwowych dociera do rdzenia kręgowego, prowadząc do utrzymania równowagi między układem nerwowym współczulnym a przywspółczulnym. Dzięki OT64 znika napięcie mięśni, drgawki, spazmy, strach, ból, poprawia się krążenie przez odciążenie napięcia struktury mięśnia, co powoduje powiększenie strumienia przepływu krwi. Kamerton OT 128 Hz przeznaczony jest przede wszystkim do pracy na punktach stóp dzieci w technice akupresury wibracyjnej i punkty twarzy dorosłych w technice meridianowej. Daje też nadzwyczajny efekt, kiedy umieszczony zostaje na żebrach, kręgu piersiowym czy mostku.

.Zestaw 8 częstotliwości w skali C -dur C – 256 Hz , D – 288 Hz, E – 320 Hz, F – 341.3 Hz, G – 384 Hz, A – 432 Hz, H – 480 Hz, C (wyższe) – 512 Hz. Odpowiada za wypośrodkowanie, zharmonizowanie energii w organizmie (w tym czakramy, meridiany), przywrócenie właściwej wibracji w tkankach, narządach wewnętrznych , detoksykację organizmu i dostrojenie ciała-umysłu-ducha do stanu balansu co skutkuje zdrowiem i dobrym nastrojem.

Zestaw 15 częstotliwości (organy ludzkie) :
Krew – D#321.9 Hz
Nadnercza – B 492.8 Hz
Nerki – Eb 319.88 Hz
Wątroba – Eb 317.83 Hz
Pęcherz moczowy – F 352 Hz
Jelita – C# 281 Hz
Płuca – A 220 Hz
Okrężnica – F 176 Hz
Pęcherz żółciowy – E 164.3 Hz
Trzustka – C# 117.3 Hz
Żołądek – A 110 Hz
Mózg – Eb 315.8 Hz
Komórki tłuszczowe – C# 295.8 Hz
Mięśnie – E 324 Hz
Kości – Ab 418.3 Hz

Każdy kamerton dostosowany został do jednego z najważniejszych narządów i tkanek ciała człowieka i odpowiada za wyrównanie wibracji w danym narządzie Amerykański matematyk, artysta, muzyk, dr Barbara Hero wyliczyła te czestotliwości i terapia tymi kamertonami przynosi bardzo dobre wyniki. Podane częstotliwości stosowane są dowolnie od 1 do 15 minut, prowadzone kilka centymetrów nad całym ciałem, w zależności od potrzeb do 3 razy dziennie. Inaczej sie pracuje z osobami ze zmianami nowotworowymi, wówczas działając jednym kamertonem nie wolno przekraczać 1 minuty . W tym zestawie można dowolnie dobierać kamertony interesujących nas narządów.

Zestaw SPA : Komórki tłuszczowe – 295.8 Hz i Mięśnie – 324 Hz . Ten szczególny zestaw odpowiada za dostrojenie do własciwych czestotliwości balansu w rganizmie i jest adresowany zarówno do tych co się odchudzają (powoduje osłabienie łaknienia, wzmaga przemiane materii) jak i chcących przytyć (wzmacnia apetyt). Jest to zestaw przeciw cellulitis, na problemy z tzw. „pomarańczową”.

Zestaw : Jod 424 Hz i Tarczyca (Nadnercza) 492,8 Hz, dostraja tarczycę do stanu zdrowia przy jednoczesnej regulacji poziomu jodu w organizmie

Zestaw kamertonów anielskich: 4225 Hz ( Anioł I ), 4160 Hz ( Anioł II ), 4096 Hz ( Anioł III ). Odpowiada za uspokojenie, wyciszenie, podejmowanie świadome trudnych decyzji. Ułatwiaja rozwój duchowy, sprzyja jasnowidzeniu, kontaktom z przewodnikami duchowymi, aniołami i Bogiem. Oczyszcza przestrzeń i wodę, zmieniajac jej strukturę.

Kamerton OM – 136,1 Hz, jego rolą jest relaks, wprowadzenie w stan bliski medytacji, odpoczynku w bardzo krótkim czasie.
Dostraja ciało fizyczne do pierwotnej wibracji mantry OM i prawie natychmiast przynosi stan zrównoważenia energetycznego całego organizmu. Wycisza umysł i uzdrawia poprzez przeprogramowanie go na pozytywne myślenie, co służy przejściu na wyższy poziom świadomości. Kiedy umieszczony zostaje na punkcie żebra, kręgu piersiowym, mostku lub kości krzyżowej, pomaga zjednoczyć ciało i umysł. Przynosi pozytywne efekty w pracy z osobami nadpobudliwymi, chorymi psychicznie, dziećmi autystycznymi, przy zaburzeniach koncentracji, braku skupienia, w trudności uczenia się, w depresji, stanach stresowych, lękach, uzależnieniach, itp. z powodu silnego działania na psychikę, umysł.

Kamertony Planetarne:

1. Słońce 126.22 Hz, dźwięk C, planeta-władca znaku Lwa
2. Merkury 141.27 Hz, dźwięk D, planeta-władca znaku Bliźniąt i Panny
3. Wenus 221.23 Hz, dźwięk A, planeta-władca znaków Wagi i Byka
4. Ziemia 194.18 Hz, dźwięk G, planeta-władca znaku Panny i Byka
5. Księżyc 210.42 Hz, dźwięk G#, planeta-władca znaku Raka
6. Mars 144.72 Hz, dźwięk D, planeta-władca znaku Barana
7. Jupiter (Jowisz) 183.58 Hz, dźwięk F#, planeta-władca znaku Strzelca
8. Saturn 147.85 Hz, dźwięk D, planeta-władca znaku Koziorożca
9. Uran 207.36 Hz, dźwięk G#, planeta-władca znaku Wodnika
10. Neptun 211.44 Hz, dźwięk G#, planeta-władca znaku Ryb
11. Pluton 140.25 Hz, dźwięk C#, planeta-władca znaku Skorpiona Kamertony te zostały dostrojone do oktaw interwałowych powstałych na wskutek czasu ruchu planet w stosunku do obrotu Słońca. Dokładne tony zostały odkryte (obliczone) przez Hansa Cousto, szwajcarskiego matematyka. Kamertony te są zsynchronizowane z Kosmosem i astrologią, włączając: Słońce (transcendencja), Księżyc (seksualna energia), Ziemia (odpoczynek i rozmyślania), Mars (twórczość, siła wola, męska), Wenus (miłość, harmonia, kobieca), Jupiter (sztuka i tworzenie), Neptun (sny i intuicja), Merkury (głos, komunikacja), Saturn (świadomość, koncentracja), Uran (otwartość i spontaniczność), Pluton (zjednoczenie i interpersonalna integracja).

Kamerton DNA – 528 Hz, do naprawy uszkodzonych „kodów życia” ulokowanych w komórkach ludzkiego ciała. Częstotliwość ta współbrzmi z rdzeniem kręgowym, dokonując w ramach dostrajania się do zdrowej częstotliwości DNA, stosownych zmian w strukturach komórek. Częstotliwość ta odmładza, zatrzymuje procesy starzenia, otwiera na prawdziwą miłość jednostki, a nawet potrafi pomóc w przypadku chorób genetycznych.

Zestaw mineralny: Złoto, Srebro, Platyna, Krzem

1. Złoto 316 Hz – podnosi witalność, wzmacnia pracę mózgu i zdrowy sen, wykazuje działanie p/rakowe i odmładzające
2. Platyna 312 Hz – zwalcza bakterie, grzyby, wirusy
3. Srebro 376 Hz – naturalny antybiotyk, wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne
4. Krzem 448 Hz – formuje kolagen w kościach, wzmacnia chrząstkę i tkankę łączną

Zestaw Solfeggio:
1. 174 Hz – uwalnianie od fizycznego i emocjonalnego bólu, Karmy
2. 285 Hz – uzdrawianie ran fizycznych, emocjonalnych, Karmy
3. UT – 396 Hz – uwalnianie od poczucia winy i strachu – 1 i 2 czakra
4. RE – 417 Hz – odwracanie biegu wydarzeń, ułatwienie przemiany – 3 czakra
5. MI – 528 Hz – transformacja i cuda (naprawa DNA) – 4 czakra
6. FA – 639 Hz – połączenie, relacje międzyludzkie – 5 czakra
7. SOL – 741 Hz – budzenie intuicji – 6 czakra
8. LA – 852 Hz – powrót na ścieżkę duchową – 7 czakra
9. 963 Hz – jedność ze źródłem, jesteśmy jednością, OM